06 sty

Zimowe Warsztaty Artystyczne 2018

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat na kolejną edycję Zimowych Warsztatów Artystycznych, które odbędą się w lutym na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3.

W programie:

WARSZTATY TEATRALNE: improwizacje, pantomima, teatr cieni, muzyczna aranżacja scenek z wykorzystaniem instrumentów, takich jak: kalimby, bębny oceaniczne, dzwonki wietrzne, gong i wiele innych.
WARSZTATY PLASTYCZNE: malarstwo, sztuka dekoracyjna, maski, kukiełki.
ZABAWY w ogrodzie na Kanoniczej i na Bulwarach Wiślanych.
TRZY PYSZNE POSIŁKI w stacjonarnej jadalni.
CENA 430 zł obejmuje: trzy posiłki, ubezpieczenie, zajęcia prowadzone przez pedagogów: instruktorkę teatralną i instruktorkę zajęć plastycznych.
Dla pracowników UPJPII – zniżka 10%.

TERMIN: 12-16 lutego, w godz. 8.30 – 17.00

Aby zapisać dziecko na Warsztaty Artystyczne należy telefonicznie lub mailowo zarezerwować miejsce: artkolonie@gmail.com.

Po zgłoszeniu dziecka wysyłamy kartę uczestnika warsztatów oraz regulamin zajęć.

T: 534 324 000
660 761 478ZWA 2.17

05 wrz

Bajki dramowe o emocjach w krakowskich szkołach i przedszkolach 2017/2018

Ogłaszamy rozpoczęcie kolejnego sezonu edukacyjnego 2017/2018 r. z Bajkami dramowymi o emocjach. Bajki dedykowane są przedszkolakom oraz uczniom i uczennicom klas 1-3, wspierają rozwój inteligencji emocjonalnej, uzupełniają program wychowawczy przez swój aspekt profilaktyczny, posługują się technikami teatralnymi i dramowymi, przez co pozwalają dzieciom działać, doświadczać i aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Bajki dramowe to cykl 10 warsztatów o emocjach, opartych na autorskiej fabule, wykorzystujący także pracę z instrumentami intuicyjnymi.

Jesteśmy na rynku edukacyjnym od 3 lat. Współpracowaliśmy z około 40 placówkami, tylko w zeszłym roku szkolnym przeprowadziliśmy cykliczne zajęcia dla około 1500 dzieci.
Zapraszamy chętne placówki do współpracy.
26 kwi

Letnie Warsztaty Artystyczne 2017

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat na kolejną edycję Letnich Warsztatów Artystycznych, które odbędą się w lipcu i sierpniu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3.

W programie:

WARSZTATY TEATRALNE: improwizacje, pantomima, teatr cieni, muzyczna aranżacja scenek z wykorzystaniem instrumentów, takich jak: kalimby, bębny oceaniczne, dzwonki wietrzne, gong i wiele innych.
WARSZTATY PLASTYCZNE: malarstwo na płótnie, rzeźba w glinie, grafika, maski.
ZABAWY w ogrodzie na Kanoniczej i na Bulwarach Wiślanych.
TRZY PYSZNE POSIŁKI w stacjonarnej jadalni.
CENA 430 zł obejmuje: trzy posiłki, ubezpieczenie, zajęcia prowadzone przez pedagogów: instruktorkę teatralną i instruktorkę zajęć plastycznych.

TERMIN: 3– 7 lipca, 10 – 14 lipca oraz 21 – 25 sierpnia 2017 r., w godz. 8.30 – 17.00

Aby zapisać dziecko na Warsztaty Artystyczne  należy telefonicznie lub mailowo zarezerwować miejsce artkolonie@gmail.com.

Po zgłoszeniu dziecka wysyłamy kartę uczestnika warsztatów oraz regulamin zajęć.

 DANE ORGANIZATORA w zakładce: KONTAKTLWA 1.17

18 gru

Zimowe Warsztaty Artystyczne

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat na kolejną edycję Zimowych Warsztatów Artystycznych, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3.

W programie:

WARSZTATY TEATRALNE: improwizacje, pantomima, muzyczna aranżacja scenek z wykorzystaniem instrumentów, takich jak: kalimby, bębny oceaniczne, dzwonki wietrzne, gong i wiele innych, Teatr Forum.
WARSZTATY PLASTYCZNE: malarstwo na tkaninie, rzeźba w glinie, recykling, maski.
ZABAWY w ogrodzie na Kanoniczej i na Bulwarach Wiślanych.
TRZY PYSZNE POSIŁKI w stacjonarnej jadalni.
CENA 420 zł obejmuje: trzy posiłki, ubezpieczenie, zajęcia prowadzone przez pedagogów: instruktorkę teatralną i instruktorkę zajęć plastycznych.

TERMIN: 30 stycznia – 3 luty 2017 r., w godz. 8.30 – 17.00

Aby zapisać dziecko na Warsztaty Artystyczne  należy telefonicznie lub mailowo zarezerwować miejsce artkolonie@gmail.com.

Po zgłoszeniu dziecka wysyłamy kartę uczestnika warsztatów oraz regulamin zajęć.

 DANE ORGANIZATORA w zakładce: KONTAKT

plakat-art.zimowy17

01 maj

Letnie Warsztaty Artystyczne 2016

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat na kolejną edycję Letnich Warsztatów Artystycznych, które odbędą się w czterech terminach, w lipcu i sierpniu, na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3.

W programie:

WARSZTATY TEATRALNE: gry teatralne, pantomima, muzyczna aranżacja scenek z wykorzystaniem instrumentów, takich jak: kalimby, bębny oceaniczne, dzwonki wietrzne, gong i wiele innych.
WARSZTATY PLASTYCZNE: malarstwo na płótnie, rzeźba w glinie, twórczy recykling, maski.
PLENERY i  ZABAWY w ogrodzie na Kanoniczej i na Bulwarach Wiślanych.
TRZY PYSZNE POSIŁKI w klimatycznej jadalni.
CENA 420 zł obejmuje: trzy posiłki, ubezpieczenie, zajęcia prowadzone przez doświadczonych pedagogów: instruktorki teatralnej i instruktorki zajęć plastycznych.

TERMINY: 27.06. – 1.07., 4.07. – 8.07., 11.07. – 15.07. oraz 22.08. – 26.08. w godz. 8.30 – 17.00

Aby zapisać dziecko na Warsztaty Artystyczne  należy telefonicznie lub mailowo zarezerwować miejsce artkolonie@gmail.com.

Po zgłoszeniu dziecka wysyłamy kartę uczestnika warsztatów oraz regulamin zajęć.

 

DANE ORGANIZATORA w zakładce: KONTAKT

INFORMACJE także na stronie www.tworczydlo.pl 

oraz na Facebooku Karimba Warsztaty teatralne-arteterapia

28 kwi

Storytelling – dźwiękowe opowieści w Prywatnej Szkole Podstawowej Salwator w Krakowie

Inspiracją do stworzenia historii może być wszystko: przedmiot, na którym właśnie zawiesiliśmy wzrok, cień na ścianie, przypadkowe słowo, własne doświadczenie. Snuć opowieść może każdy, a jeśli zerwie się na chwilę jej nić, wystarczy uruchomić któryś ze zmysłów, by podjąć urwany wątek.

Opowiadanie fantastycznych historii ułatwiają instrumenty, które inspirują uczestników do tworzenia kolejnych stopni fabuły. Czy przy ich pomocy można przedstawić burzę, przywołać deszcz lub przejść przez dźwiękową bramę? Na pewno dzięki nim „bajarz” zapomina o całym świecie i snuje opowieść!P1120885

25 kwi

Bajka o smutku – dramowe warsztaty dla przedszkolaków

W bajce o smutku dzieci uczą się, po co jest smutek i chociaż jest trudną emocją, do czego jest potrzebna i o czym nas informuje. Podczas opowieści o smutnym zajączku, który jest bohaterem tej bajki, dzieci uczą się także, jak wyraża się smutek i jak sobie z nim radzić.

Rozmowy o emocjach i umiejętność ich nazywania są bardzo ważne w edukacji dzieci już od najwcześniejszych lat, ponieważ świadomość tego, co przeżywamy ułatwia nam kontakt z samymi sobą oraz z innymi ludźmi.

P1120773

24 kwi

Emocje w dramie – warsztat szkoleniowy dla nauczycieli przedszkoli im. Misia Uszatka

24 kwietnia w Samorządowym Przedszkolu nr 11 im. „MISIA USZATKA” w Krakowie odbyło się szkolenie „Emocje w dramie”, podczas którego uczestnicy poznali kilka technik dramowych przydatnych do pracy z dziećmi w zakresie rozwijania inteligencji emocjonalnej.

Drama stosowana (ang. applied drama) to metoda pracy z grupą bazująca na naturalnej skłonności ludzi do wcielania się w inne postacie. Pod bezpiecznym płaszczem roli uczestnicy poznają swoje sposoby reagowania, ale i trenują nowe rozwiązania sytuacji konfliktowych. Drama nie bazuje na scenariuszu, ale na improwizacji, dlatego ważne jest, aby wszystko odbywało się w duchu zabawy i spontaniczności. Dopiero wtedy ludzie odkrywają nowe możliwości działania. P1120841

12 mar

Szkolenie wprowadzające w tematykę dramy i improwizacji

12 marca odbyło się szkolenie dla nauczycieli, praktyków warsztatów oraz studentów zainteresowanych pracą z grupami.

Warsztat szkoleniowy dotyczył metody dramy jako narzędzia odpowiedniego do pracy edukacyjnej i wychowawczej oraz improwizacji jako techniki teatralnej skutecznej w pracy dotyczącej polepszania komunikacji, budowania zespołu czy podwyższania umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Szkolenie prowadziły Wioletta Szuba-Franczak P1120794oraz Maria Maruszczyk.

Copyright © 2014 Karimba, powered by Agata Wojakowska